Szkolenie Eksfoliacja Kwasami

Temat: Eksfoliacja Kwasami
Rodzaj: szkolenie podstawowe
09:00 do 15:00 - 30 listopada 2021
Beautyestetic, ul. Józefowska 135 A 40-144 Katowice Wskazówki dojazdu
Cena: 650 zł
Peeling

Eksfoliacja Kwasami AHA oraz BHA

PROGRAM SZKOLENIA  EKSFOLIACJI KWASAMI OBEJMUJĄCY CZĘŚĆ TEORETYCZNĄ ORAZ PRAKTYCZNĄ:

Eksfoliacja Kwasami to zabieg złuszczania wierzchnich warstw naskórka za pomocą kwasów AHA i BHA. Dlatego też kwasy owocowe coraz częściej używane są w gabinetach kosmetycznych. Rodzaj kwasów oraz stężenie dobierane jest indywidualnie do rodzaju skóry, problematyki pacjenta. Za pomocą kwasów niwelowane są przebarwienia na twarzy oraz ciele. Niektóre kwasy oraz stężenia nawilżają i regenerują.

Zabieg eksfoliacji kwasami AHA oraz BHA ma na celu regulowanie procesów odnowy komórkowej, rozjaśniania przebarwień, niwelowanie blizn,  odblokowanie ujścia gruczołów łojowych. Kwasy te działają przeciw zmarszczkom mimicznym  i poprawiają nawilżenie suchej skóry.

Na naszym szkoleniu omówimy wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu. Ponadto nauczymy Cię jak zakwalifikować pacjenta do zabiegu, jak dobrać odpowiedni kwas oraz stężenie.

Na podsumowanie szkolenia zrobimy test wiedzy z zakresu eksfoliacji kwasami oraz ankietę satysfakcji. W trakcie szkolenia oceniane są umiejętności praktyczne uczestnika.

Szkolenie dzieli się na część teoretyczną oraz część praktyczną, na której organizowane są modelki.

Część teoretyczna :

  • co to są peelingi, jak je dzielimy
  • definicja eksfoliacji kwasami
  • rodzaje kwasów AHA oraz BHA
  • bezpieczeństwo podczas zabiegu
  • wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu
  • stężenia, roztwory kwasowe

Część praktyczna :

  • zabiegi wykonywane na modelkach pod okiem szkoleniowca
  • przygotowanie dokumentacji zabiegowej, zgody, wywiad

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na stronie lub mailowo na info@beautyestetic.pl

Terminy:

Kalendarz szkoleńTerminy szkoleń podane są na stronie lub udzielamy informacji mailowo. Jest możliwość szkoleń indywidualnych w celu informacji prosimy o kontakt na maila lub przez formularz zgłoszeniowy. Szkolenia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30/9.00 - 14.00-14.30 (czas jest zależny od ilości modelek zorganizowanych na części praktycznej). Konkretne godziny podajemy przed szkoleniem, przez maila wysłanego indywidualnie do każdego uczestnika szkolenia.

 

Grupa docelowa:

Szkolenie skierowaliśmy przede wszystkim dla osób, które ukończyły studium kosmetyczne,  szkołę kosmetyczną, kosmetologiczną lub dopiero zaczynają swoją przygodę z kosmetyką.

Cel szkolenia:

Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników, wprowadzenie nowych zabiegów do gabinetów. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili samodzielnie wykonywać zabieg z wykorzystaniem odpowiednich technik. Będą potrafili wykorzystać swoją wiedzę i dostosować odpowiedni program zabiegowy indywidualnie do pacjenta oraz przygotować dokumentację potrzebna do przeprowadzenia zabiegu.

Certyfikaty :

Po zakończeniu części teoretycznej oraz praktycznej uczestnicy otrzymują imienny certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu eksfoliacja kwasami AHA oraz BHA. Uczestnicy również otrzymują zaświadczenie otrzymania certyfikatu, zaświadczenie potrzebne jest w przypadku zagubienia oryginału certyfikatu. Po podstawie zaświadczenia Beauty Estetic Academy jest w stanie wystawić ponownie certyfikat, który będzie oryginałem.

Polska Izba Firm Szkoleniowych Standard Usług Szkoleniowo- Rozwojowych

Modelki :

Ponadto na każde szkolenie poszukujemy modelek, dlatego zapraszamy do kontaktu na stronie poprzez formularz lub na naszym Facebook'u.

Szukamy modelek, mezoterapia, kwas hialuronowy, meso BB Glow, osocze, collagen, botox,

Szkoleniowcy :

Klaudia Ściślak absolwentka szkoły Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, kierunek kosmetologia, (Kosmetolog) Zespół policealnych Szkół Medyczno-Społecznych w Bytomiu (Technik kosmetyczny), Ukończyła szkolenia z zakresu mezoterapia igłowa, mikroigłowa, stylizacja paznokci, masaże orientalne. Specjalizuje się w pielęgnacji ciała i twarzy.

Karina Cesarek absolwentka szkoły Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, kierunek: kosmetologia (mgr Kosmetologii), specjalizacja : medycyna estetyczna. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Kosmetologii Estetycznej przeznaczonej dla magistrów kosmetologii i pielęgniarstwa. Studentka Ratownictwa medycznego w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Ponadto ukończyła szkolenia z zakresu pełnej iniekcji śródskórnej i podskórnej oraz pobierania krwi. Specjalizuje się w mezoterapii igłowej, osocze, lipoliza iniekcyjna, kroplówki.

 

 

 

Harmonogram godzinowy
  • 8.30 - 13.30 :

Zapytaj o szkolenie Eksfoliacja Kwasami