Szkolenie Mezoterapia Igłowa

Temat:
Rodzaj:
07:30 - 6 listopada 2019
Beautyestetic, ul. Józefowska 135 A 40-144 Katowice Wskazówki dojazdu
Cena: 1,000 zł
mezoterapia igłowa

Szkolenie z mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczeniu substancji aktywnych do skóry. Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się w celu rewitalizacji skory twarzy, a także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów., przebarwień oraz stymulacji wzrostów włosów. Na naszych szkoleniach stawiamy na praktykę. Zajęcia teoretyczne trwają ok. 1,5 godziny, natomiast większą część szkolenia zajmują zajęcia praktyczne. Odbywają się one na modelkach, które organizujemy dla uczestników. Na szkoleniu maksymalna ilość uczestników to 3-4 osoby, na każdą z osób przypadają 3 do 4 modelek, by móc przećwiczyć wszystkie partie ciała. Podczas części teoretycznej opracowujemy okolice oczu, twarz, szyje, dekolt oraz partie ciała, aby przedstawić techniki stosowane na rozstępy oraz cellulit.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na stronie lub mailowo na info@beautyestetic.pl

Terminy:

Terminy szkoleń podane są na stronie lub udzielamy informacji mailowo. Jest możliwość szkoleń indywidualnych w celu informacji prosimy o kontakt na maila lub przez formularz zgłoszeniowy. Szkolenia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30/9.00 - 14.00-14.30 (czas jest zależny od ilości modelek zorganizowanych na części praktycznej). Konkretna godzina będzie podana przed szkoleniem, przez maila wysłanego indywidualnie do każdego uczestnika szkolenia.

Grupa docelowa:

Szkolenie kierowane jest dla osób, które ukończyły drugi rok studiów kosmetologicznych, ukończyły szkołę technika kosmetycznego oraz mają doświadczenie pracy w gabinecie kosmetycznym, studentów po drugim roku studiów medycznych, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego.

Program szkolenia:

Zajęcia teoretyczne:

ok 1,5 - 2 godzin

Uczestnicy szkolenia otrzymują na części teoretycznej skrypty oraz materiały dydaktyczne (face line).

 • Mezoterapia jako zabieg odmładzania i zapobiegania starzeniu skóry.
 • Zastosowanie mezoterapii igłowej.
 • Miejsca na skórze, w których stosuje się mezoterapię.
 • Metody stosowane w zabiegach mezoterapii.
 • Techniki łączone.
 • Preparaty do mezoterapii.
 • Przeciwwskazania do zabiegu.
 • Etapy wykonywania zabiegu.
 • Skutki uboczne zabiegu.
 • Działania niepożądane.
 • Zapobieganie ewentualnym niepowodzeniom.
 • Dokumentacja wymagana do przeprowadzenia zabiegu.
 • Przepisy prawne.

Zajęcia praktyczne:

ok 4-5 godzin

 • Ostrzykiwanie twarzy i okolic oczu
 • Ostrzykiwanie skóry głowy, zabiegi lipolityczne na ciało
 • Do dyspozycji uczestnik kursu ma kilka modelek.

Szkolenie kończy się testem wiedzy z zakresu mezoterapii igłowej oraz ankietą satysfakcji. W trakcie szkolenia oceniane są umiejętności praktyczne uczestnika.

Cel szkolenia:

Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników, wprowadzenie nowych zabiegów do gabinetów. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili samodzielnie wykonywać zabieg z wykorzystaniem odpowiednich technik. Będą potrafili wykorzystać swoją wiedzę i dostosować odpowiedni program zabiegowy indywidualnie do pacjenta oraz przygotować dokumentację potrzebna do przeprowadzenia zabiegu.

Certyfikaty :

Po zakończeniu części teoretycznej oraz praktycznej uczestnicy otrzymują imienny certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu z zakresu mezoterapii igłowej twarzy, skóry głowy, ciała. Uczestnicy również otrzymują zaświadczenie otrzymania certyfikatu, zaświadczenie potrzebne jest w przypadku zagubienia oryginału certyfikatu. Po podstawie zaświadczenia Beauty Estetic Academy jest w stanie wystawić ponownie certyfikat, który będzie oryginałem.

Szkoleniowcy :

Szkolenie z zakresu mezoterapii igłowej prowadzone jest przez:

Karina Cesarek absolwentka szkoły Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, kierunek: kosmetologia (mgr Kosmetologii), specjalizacja : medycyna estetyczna. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Kosmetologii Estetycznej przeznaczonej dla magistrów kosmetologii i pielęgniarstwa. Studentka Ratownictwa medycznego w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Ukończyła szkolenia z zakresu pełnej iniekcji śródskórnej i podskórnej oraz pobierania krwi. Specjalizuje się w mezoterapii igłowej, osocze, lipoliza iniekcyjna, kroplówki.

Kamila Czekaj absolwentka szkoły Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, kierunek kosmetologia (mgr Kosmetologii), specjalizacja: pielęgnacja skóry twarzy, metody odmładzania skóry. Ukończyła szkolenia z zakresu pielęgnacji skóry twarzy, metody odmładzania min. mezoterapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa, karboksyterapia, zastosowanie dermapena, technologia HIFU. Od 4 lat prowadzi własny gabinet skupiając się na pielęgnacji skóry stosując substancje aktywne oraz najlepszej jakości kosmetyki.

Sonia Narkiewicz absolwentka szkoły Śląska Wyższa Szkoła Medyczna, kierunek kosmetologia (mgr Kosmetologii), specjalizacja: medycyna estetyczna, aparatura kosmetologiczna. Ukończyła szkolenia i specjalizuje się z zakresu: mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa (min. szkolenie Meso BB Glow), technologia HIFU, metody depilacji za pomocą laserów, laseroterapia wykorzystywana w liftingu skóry twarzy, lipoliza iniekcyjna, techniki łączone chemiczne oraz mechaniczne przy zapobieganiu starzenia się skóry, biochemiczne działanie substancji aktywnych wykorzystywanych w kosmetologii.

 

Harmonogram godzinowy
 • 8.30 - 14.30 :

Zapytaj o szkolenie Mezoterapia Igłowa

Informacje o szkoleniu:
 • Adres
  Beautyestetic, ul. Józefowska 135 A 40-144 Katowice
 • Data
  07:30 - 6 listopada 2019
Dodatkowe informacje:
 • E-mail
  info@beautyestetic.pl
 • Telefon
  +32 307 19 19
Pliki do pobrania:
Zapytaj o szkolenie
Udostępnij nasze szkolenie