Szkolenie Kwas Hialuronowy stopień I – podstawowy

Temat: Techniki wypełniania bruzd i zmarszczek
Rodzaj: I Stopień
08:40 do 15:30 - 12 lipca 2024
Beautyestetic, ul. Józefowska 135 A 40-144 Katowice Wskazówki dojazdu
Cena: 1900zł
Kwas hialuronowy stopień I podstawowy

Szkolenie Kwas Hialuronowy stopień I - PODSTAWOWY

Kwas hialuronowy (I stopień) podstawowy jest to szkolenie dedykowane dla osób, które ukończyły studia / lub 2 rok kosmetologii, medycyny, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa. Ten stopień kierowany jest do osób, które przede wszystkim zaczynają zabiegi medycyny estetycznej w kierunku wypełniania kwasem hialuronowym. Warto podkreślić, że pierwsze użycia tej substancji jako wypełniacza miały miejsce już w latach 80-tych, dlatego też powstał wtedy pierwszy produkt kosmetyczny z kwasem hialuronowym. Pozyskiwano go z grzebieni kogucich. Z czasem zabieg ten stał się bardzo popularny, dlatego też na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele firm, które zaczęły wytwarzać produkty zawierające nieusieciowany i usieciowany kwas.

Podczas szkolenia o podstawowym stopniu dowiesz się, jakie produkty są dostępne, czym się różnią, jakie są stężenia i do których partii są dedykowane. Ponadto szkolenie to podzielone jest na dwie części, aby uczestnicy mogli zapoznać się z teorią oraz samodzielnie wykonać zabieg pod okiem szkoleniowca. 80 % czasu naszego szkolenia to ćwiczenia na modelkach, ponieważ przede wszystkim stawiamy na praktykę. Na podstawowe szkolenie (stopień I) poszukujemy modelek na partie: okolice ust (zmarszczki palacza), usta, (podstawowe techniki wypełniania ust), bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki marionetki, okolice oczu (kurze łapki). Na części teoretycznej przede wszystkim dokładnie omawiamy podstawowe informacje dotyczące zabiegu. Uczymy jak przeprowadzić odpowiednio wywiad z pacjentem. Jak wykluczyć wszystkie przeciwwskazania, oraz jak dobrać indywidualnie ilość preparatu do danej partii. Ponadto uczestnicy otrzymują od nas skrypty szkoleniowe, notes, długopis oraz face-line, na których uczą się miejsc iniekcji.   

Zapoznaj się z naszym programem szkoleń z zakresu kwasu hialuronowego ! 

Program szkolenia z zakresu kwas hialuronowy stopień I - podstawowy:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

 • Rodzaje wypełniaczy, kwasu hialuronowego – charakterystyka i zastosowanie.
 • Różnice w wypełniaczach i ich podział.
 • Kwas hialuronowy – charakterystyka, działanie, funkcje w skórze.
 • Formy kwasu hialuronowego.
 • Obszary twarzy i rodzaje defektów nadające się do korekty wypełniaczami.
 • Główne miejsca iniekcji.
 • Techniki podawania kwasu hialuronowego w wypełnianiu bruzd i zmarszczek twarzy (bruzdy wargowo-nosowe, bruzdy marionetki, zmarszczki śmiechowe, usta, okolice ust, okolice oczu tzw. kurze łapki)
 • Przygotowanie do zabiegu – metody i zasady znieczulania.
 • Etapy wykonywania zabiegu.
 • Zasady stosowania technik łączonych.
 • Techniki korygujące, jakie efekty uzyskamy przez kwas hialuronowy
 • Zasady stosowania hialuronidazy.
 • Przeciwwskazania do zabiegów kwasu hialuronowego
 • Skutki uboczne oraz działania niepożądane po zastosowaniu kwasu hialuronowego
 • Dokumentacja wymagana do przeprowadzenia zabiegu.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Zapewniamy na szkoleniu 4-8 modelek

Uczestnik szkolenia wykonuje samodzielnie i pod kierunkiem lekarza/kosmetologa prowadzącego warsztaty, zabiegi modelowania i wypełniania:

 • bruzdy nosowo-wargowe
 • okolice oczu
 • zmarszczki marionetki
 • okolice ust tzw. zmarszczki palacza
 • podstawowe techniki wypełniania ust

Podsumowaniem szkolenia I stopnia kwasu hialuronowego jest test wiedzy oraz ankieta satysfakcji. W trakcie szkolenia oceniane są umiejętności praktyczne uczestnika.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz i na stronie lub mailowo na info@beautyestetic.pl

Terminy szkolenia:

Kalendarz szkoleń

Zobacz kalendarz!

Terminy szkoleń podajemy na stronie lub udzielamy informacji mailowo. Jest możliwość szkoleń indywidualnych dlatego w celu informacji prosimy o kontakt na maila lub przez formularz zgłoszeniowy. Przede wszystkim szkolenia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30/9.00 - 14.00-14.30 (czas jest zależny od ilości modelek zorganizowanych na części praktycznej). Konkretna godzina będzie podana przed szkoleniem, przez maila wysłanego indywidualnie do każdego uczestnika szkolenia

 

 

Grupa docelowa:

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim dla osób, które ukończyły drugi rok studiów kosmetologicznych. Ukończyły szkołę technika kosmetycznego oraz mają doświadczenie pracy w gabinecie kosmetycznym poparte certyfikatami. Studentów po drugim roku studiów medycznych, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego.

Cel szkolenia:

Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników oraz wprowadzenie nowych zabiegów do gabinetów. Ponadto po szkoleniu uczestnicy będą potrafili samodzielnie wykonywać zabieg z wykorzystaniem odpowiednich technik. Będą potrafili wykorzystać swoją wiedzę i dostosować odpowiedni program zabiegowy indywidualnie do pacjenta oraz przygotować dokumentację potrzebna do przeprowadzenia zabiegu.

Szkoleniowiec:

Ewelina Sikorska - szkolenia prowadzi od 2016 roku jej olbrzymie zaplecze wiedzy i doświadczenia pozwala szkolić i przekazywać zdobyte umiejętności naszym kursantom. Jej głównym celem jest, aby kursant wyszedł ze szkolenia z jak największą wiedzą teoretyczną i praktyczną.
Zaraża optymizmem i zamiłowaniem do swojej pracy, która jest jej pasją. Ewelina prowadzi szkolenia między innymi z zakresu medycyny estetycznej, stylizacji paznokci, makijażu permanentnego, zabiegów pielęgnacyjnych.

Certyfikaty :

Po zakończeniu części teoretycznej oraz praktycznej uczestnicy otrzymują imienny certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu z zakresu zastosowania kwasu hialuronowego, stopień I. Uczestnicy również otrzymują zaświadczenie otrzymania certyfikatu. Zaświadczenie to potrzebne jest w przypadku zagubienia oryginału certyfikatu. Po podstawie zaświadczenia Beauty Estetic Academy jest w stanie wystawić ponownie certyfikat, który będzie oryginałem.

Standard Usług Szkoleniowo- RozwojowychPolska Izba Firm Szkoleniowych

Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 to unikalny standard branży szkoleniowo-rozwojowej, opracowany przez ekspertów zrzeszonych w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych (PIFS)

 

Szukamy modelek :

Na każde szkolenie poszukujemy modelek, dlatego zapraszamy do kontaktu na stronie poprzez formularz lub na naszym Facebook'u

Beautician gives woman an injection in face. Meseotherapy for face concept

Zapytaj o szkolenie Kwas Hialuronowy stopień I – podstawowy