Szkolenie Mezoterapia Igłowa

Temat: Mezoterapia igłowa
Rodzaj: medycyna estetyczna
09:20 do 15:30 - 29 października 2023
Beautyestetic, ul. Józefowska 135 A 40-144 Katowice Wskazówki dojazdu
Cena: 1200zł
Szkolenie Mezoterapia igłowa

Szkolenie Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jako zabieg w gabinecie

jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczeniu substancji aktywnych do skóry. Na naszych szkoleniach uczymy łączenia substancji aktywnych do danej problematyki na przykład do walki z cellulitem, rozstępami, przebarwieniami. Ze względu na dużą ilość produktów do tego typu zabiegów na kursie omawiamy składy preparatów i gotowych koktajli. Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się przede wszystkim w celu rewitalizacji skóry twarzy, a także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz stymulacji wzrostów włosów. Na naszych szkoleniach stawiamy na praktykę.

Zajęcia teoretyczne trwają ok. 1,5 godziny, natomiast większą część szkolenia zajmują zajęcia praktyczne. 80% czasu szkolenia to zajęcia na modelach i wykonywanie samodzielnie zabiegu. Dlaczego organizujemy modelki, ponieważ chcemy aby nasi uczestnicy mieli możliwość przećwiczyć technikę. Na szkoleniu maksymalna ilość uczestników to 3-4 osoby, grupy są małe by móc przećwiczyć wszystkie partie ciała. Podczas części praktycznej opracowujemy okolice oczu, twarz, szyje, dekolt oraz partie ciała, aby przedstawić techniki stosowane na rozstępy oraz cellulit.

Program szkolenia:

Zajęcia teoretyczne:

ok 1,5 - 2 godzin

Uczestnicy szkolenia otrzymują od nas na części teoretycznej skrypty oraz materiały dydaktyczne (face line).

 • Mezoterapia jako zabieg odmładzania i zapobiegania starzeniu skóry
 • Zastosowanie mezoterapii igłowej w kosmetologii
 • Miejsca na skórze, w których stosuje się mezoterapię
 • Metody stosowane w zabiegach mezoterapii
 • Techniki łączone na przykład zabiegi chemiczne, mechaniczne,
 • Godne uwagi preparaty do mezoterapii
 • Przeciwwskazania  i wskazania do zabiegu
 • Etapy wykonywania zabiegu
 • Skutki uboczne zabiegu
 • Działania niepożądane
 • Zapobieganie ewentualnym niepowodzeniom
 • Dokumentacja wymagana do przeprowadzenia zabiegu

Zajęcia praktyczne:

ok 4-5 godzin

Zajęcia praktyczne odbywają się pod okiem szkoleniowca. Uczestnik szkolenia wykonuje zbieg na modelce.

 • Ostrzykiwanie twarzy i okolic oczu
 • Ostrzykiwanie skóry głowy, zabiegi lipolityczne na ciało
 • Do dyspozycji uczestnik kursu ma kilka modelek.

Szkolenie kończy się testem wiedzy z zakresu mezoterapii igłowej oraz ankietą satysfakcji. W trakcie szkolenia oceniane są umiejętności praktyczne uczestnika.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na stronie lub mailowo na info@beautyestetic.pl

Terminy:

Kalendarz szkoleń

Zobacz kalendarz !

Terminy szkoleń podane są na stronie lub udzielamy informacji mailowo. Jest możliwość szkoleń indywidualnych w celu informacji prosimy o kontakt na maila lub przez formularz zgłoszeniowy. Szkolenia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30/9.00 - 14.00-14.30 (czas jest zależny od ilości modelek zorganizowanych na części praktycznej). Konkretna godzina będzie podana przed szkoleniem, przez maila wysłanego indywidualnie do każdego uczestnika szkolenia.

 

 

Grupa docelowa:

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim dla osób, które ukończyły drugi rok studiów kosmetologicznych, ukończyły szkołę technika kosmetycznego oraz mają doświadczenie pracy w gabinecie kosmetycznym, studentów po drugim roku studiów medycznych, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego. Możliwość przeszkolenia właścicieli gabinetów, szkolenie trochę różni się od szkolenia dla powyżej grupy docelowej.

Cel szkolenia:

Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników, wprowadzenie nowych zabiegów do gabinetów. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili samodzielnie wykonywać zabieg z wykorzystaniem odpowiednich technik. Będą potrafili wykorzystać swoją wiedzę i dostosować odpowiedni program zabiegowy indywidualnie do pacjenta oraz przygotować dokumentację potrzebna do przeprowadzenia zabiegu.

Certyfikaty :

Po zakończeniu części teoretycznej oraz praktycznej uczestnicy otrzymują imienny certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu z zakresu mezoterapii igłowej twarzy, skóry głowy, ciała. Uczestnicy również otrzymują zaświadczenie otrzymania certyfikatu, zaświadczenie potrzebne jest w przypadku zagubienia oryginału certyfikatu. Po podstawie zaświadczenia Beauty Estetic Academy jest w stanie wystawić ponownie certyfikat, który będzie oryginałem.

Polska Izba Firm Szkoleniowych Standard Usług Szkoleniowo- Rozwojowych

Poszukujemy modelek na szkolenia:

Szukamy modelek, mezoterapia, kwas hialuronowy, meso BB Glow, osocze, collagen, botox,

Napisz do nas na FB!

Szkoleniowcy :

Szkolenie z zakresu mezoterapii igłowej prowadzone jest przez:

ANNA GOC

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Kosmetologia -studia magisterskie. Kosmetologia jest dla niej nie tylko zawodem, ale przede wszystkim pasją.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w wiodących firmach z branży kosmetycznej i medycyny estetycznej. Specjalista w dziedzinie peelingów chemicznych oraz terapii anti-aging. Wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu urządzeń do modelowania sylwetki rozwijała pracując jako szkoleniowiec w firmie zajmującej się technologiami high-tech.
W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na indywidualne podejście do Pacjenta kładzie nacisk na zrozumienie jego problemów i potrzeb. Chętnie doradza im na temat pielęgnacji domowej, dzięki której dłużej można cieszyć się efektami zabiegów.
Jest osobą komunikatywną, a praca z ludźmi daje jej niesamowicie dużo satysfakcji. Do gabinetu zawsze wnosi pozytywną energię.
Prywatnie jest mamą dwóch nastolatek, interesuje się podróżami i kocha sport.

 

Harmonogram godzinowy
 • 8.30 - 14.30 :

Zapytaj o szkolenie Mezoterapia Igłowa