Szkolenie Lipoliza Iniekcyjna

Temat: Redukcja Tkanki Tłuszczowej
Rodzaj: Medycyna Estetyczna
08:40 do 15:30 - 26 grudnia 2023
Beautyestetic, ul. Józefowska 135 A 40-144 Katowice Wskazówki dojazdu
Cena: 1499zł
szkolenie lipoliza

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda redukowania tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Można ją stosować przy niwelowaniu nadmiaru tłuszczu na pośladkach, udach, plecach, brzuchu, ramionach a nawet tzw. podwójny podbródek. W pierwotnym założeniu lipoliza iniekcyjna miała być alternatywą dla liposukcji i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Jednak szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny oraz koktajle, wstrzykiwane podczas zabiegu, pozwalają na zniwelowanie boczków i fałdek. Zabieg ten przyspiesza metabolizm, dzięki czemu zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w miejscu podania preparatu.

Na szkoleniu z lipolizy iniekcyjnej przedstawimy podstawowe informacje na temat tkanki tłuszczowej, problematyki z otyłością miejscową oraz omówimy metabolizm tkankowy. Wyjaśnimy co to jest fosfatydylocholina, oraz pokażemy które produkty zawierają tą substancję aktywną. Uczestnicy szkolenia poznają techniki zabiegowe oraz miejsca iniekcji. Na części teoretycznej omówimy jak przygotować pacjenta do zabiegu, jakie są przeciwwskazania oraz wskazania. Na części praktycznej szkolenia organizujemy modelki 4-5, aby uczestnicy mogli samodzielnie pod okiem szkoleniowca wykonać zabieg. Staramy się aby były to modelki na różnorodne partie ciała.

Chcesz wprowadzić nowy zabieg do swojego gabinetu? Zapisz się i weź udział w szkoleniu.

Program szkoleniowy

Część teoretyczna:

 • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
 • Składniki aktywne stosowane w lipolizie iniekcyjnej
 • Miejsca i techniki iniekcji
 • Kwalifikacja pacjentów do zabiegu
 • Otyłość
 • Porównanie różnych technik redukcji tkanki tłuszczowej
 • Przygotowanie preparatu do zabiegu
 • Dawkowanie
 • Unikanie i leczenie powikłań
 • Zgody na zabieg

Część praktyczna:

 • Wykonywanie zabiegów na modelach (4-5 modelek) lipolizy iniekcyjnej samodzielnie przez uczestników szkolenia na wybranych okolicach.
 • brzuch
 • pośladki
 • boczki
 • uda
 • ramiona
 • plecy

Szkolenie kończy się testem wiedzy z zakresu lipolizy iniekcyjnej oraz ankietą satysfakcji. W trakcie szkolenia oceniane są umiejętności praktyczne uczestnika.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na stronie lub mailowo na info@beautyestetic.pl

Terminy:

Kalendarz szkoleńTerminy szkoleń podane są na stronie lub udzielamy informacji mailowo. Jest możliwość szkoleń indywidualnych w celu informacji prosimy o kontakt na maila lub przez formularz zgłoszeniowy. Szkolenia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30/9.00 - 14.00-14.30 (czas jest zależny od ilości modelek zorganizowanych na części praktycznej). Konkretna godzina będzie podana przed szkoleniem, przez maila wysłanego indywidualnie do każdego uczestnika szkolenia.

 

Grupa docelowa:

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim dla osób, które ukończyły drugi rok studiów kosmetologicznych, ukończyły szkołę technika kosmetycznego oraz mają doświadczenie pracy w gabinecie kosmetycznym, studentów po drugim roku studiów medycznych, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego.

 

Cel szkolenia:

Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników, wprowadzenie nowych zabiegów do gabinetów. Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili samodzielnie wykonywać zabieg z wykorzystaniem odpowiednich technik. Będą potrafili wykorzystać swoją wiedzę i dostosować odpowiedni program zabiegowy indywidualnie do pacjenta oraz przygotować dokumentację potrzebna do przeprowadzenia zabiegu.

Certyfikaty:

Po zakończeniu części teoretycznej oraz praktycznej uczestnicy otrzymują imienny certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu z zakresu lipolizy iniekcyjnej. Uczestnicy również otrzymują zaświadczenie otrzymania certyfikatu, zaświadczenie potrzebne jest w przypadku zagubienia oryginału certyfikatu. Po podstawie zaświadczenia Beauty Estetic Academy jest w stanie wystawić ponownie certyfikat, który będzie oryginałem.

Standard Usług Szkoleniowo- Rozwojowych Polska Izba Firm Szkoleniowych

Modelki:

Ponadto na każde szkolenie poszukujemy modelek, zgłoś się do nas, poprzez formularz lub zobacz naszego Facebooka 

Szukamy modelek, mezoterapia, kwas hialuronowy, meso BB Glow, osocze, collagen, botox,

Szkoleniowcy:

Szkolenie z zakresu lipolizy iniekcyjnej prowadzone jest przez:

Ewelina Sikorska - szkolenia prowadzi od 2016 roku jej olbrzymie zaplecze wiedzy i doświadczenia pozwala szkolić i przekazywać zdobyte umiejętności naszym kursantom. Jej głównym celem jest, aby kursant wyszedł ze szkolenia z jak największą wiedzą teoretyczną i praktyczną.
Zaraża optymizmem i zamiłowaniem do swojej pracy, która jest jej pasją. Ewelina prowadzi szkolenia między innymi z zakresu medycyny estetycznej, stylizacji paznokci, makijażu permanentnego, zabiegów pielęgnacyjnych.

 

 

Harmonogram godzinowy
 • 8.30 - 14.30 :

Zapytaj o szkolenie Lipoliza Iniekcyjna